6.000 families opgevangen op universiteitscampus door ICCO & Kerk in Actie
ICCO & Kerk in Actie verleende in Carrefour City steun via de organisatie ADRA, van oorsprong de humanitaire arm van de Zevendedagadventisten.
ADRA kreeg via ICCO & Kerk in Actie € 800.000 steun van Giro555 om vanaf daags na de ramp 6000 families bij te staan die op de campus van de Haiti Adventist University en de Adventist Hospital in Carrefour City, een wijk van Port-au-Prince, verblijven. Ze verzorgden onder meer 220 hygiene kits en 200 kits met huishoudelijke artikelen voor de ontheemden. 1485 families kregen onderdak. 8100 veldbedden werden verstrekt.
Eind augustus 2010 is dit project beëindigd. Op dat moment had al een deel van de mensen het kamp op het universiteitsterrein verlaten en was er door het team van ADRA naast het verstrekken van tenten en tentzeilen ook een begin gemaakt met de bouw van semi-permanente huizen.
Met de fondsen die ADRA via ICCO & Kerk in Actie van Giro555 ontving, zijn verder 6.000 hygiëne pakketten (met zeep, tandpasta, verband en dergelijke) en 500 gereedschapskisten uitgedeeld. Met die laatste pakketten konden de ontvangers opnieuw aan de slag als timmerman of kunnen ze meewerken aan de herbouw van huizen.
Op de websites van ICCO en van Kerk in Actie vindt u meer informatie over de hulpverlening in Haïti.
Laatste update: 2 september 2013