‘We zijn blij dat zoveel mensen klaarstaan om te helpen’
Voor de oorlog woonde Olena met haar man en twee dochters in Kiev. Toen de oorlog begon, schuilden ze – een maand lang – voor de bombardementen in een farmaceutische fabriek. Toen hun huis verwoest werd door deze bombardementen, besloot Olena haar toevlucht te zoeken in Roemenië.
De scheiding van haar man was niet gemakkelijk. De twee meisjes waren erg in de war en bang omdat zij niet begrepen wat er gebeurde en waarom ze maar van de ene plaats naar de andere bleven lopen.
Eindelijk hulp
Toen Olena met haar dochters aankwam bij het hulpverleningscentrum in Baia Mare, ontving zij direct ondersteuning van het team van Save the Children. Het gezin kreeg begeleiding en informatie, benodigde artikelen, psychosociale ondersteuning en werd ingeschreven voor het cashprogramma.
Hier voelen de meisjes zich goed
Olena: “De situatie in Oekraïne is dramatisch. Mensen leven er zonder elektriciteit en zonder gas. Het is er koud en moeilijk, heel erg moeilijk. Hier voelen de meisjes zich goed, ook al missen zij hun vader. Ze zijn goed geïntegreerd, zelfs op school. Save the Children gaf (en geeft) ons belangrijke steun. We zijn blij met deze geweldige mensen, die altijd klaarstaan om ons te helpen.”