Rust en veiligheid voor de familie Aksoy
Emine Aksoy is 28 jaar oud, moeder van drie kinderen en sinds vijf jaar gescheiden. Op haar 25e kreeg ze een beroerte, waarna de rechterkant van haar lichaam verlamd raakte. Sindsdien vecht ze zich terug: ze leerde met haar linkerhand schrijven en traint dagelijks met een speciale handschoen die haar spieren stimuleert. Toch heeft ze in het dagelijks leven nog veel hulp nodig. Gelukkig krijgt Emine veel steun van haar moeder Fahima en tante Mojda Bahadir.
Voor de aardbeving in Turkije (in 2023) werkte Emine als kapster, maar haar beperking maakt dit werk nu onmogelijk. Ze is werkloos en woont samen met met haar kinderen Omer (12), Fahima (9) en Yousuf Jenar (7).
Na de aardbeving kreeg het gezin een container toegewezen van de overheid. Die bleek echter ongeschikt: er was geen stromend water of elektriciteit, het regende naar binnen, en de gedeelde toiletten lagen buiten, onbereikbaar in de nacht voor iemand met een loopbeperking en jonge kinderen.

Daarom mocht Emine verhuizen naar een betere shelter die Caritas, de partnerorganisatie van Cordaid, had gebouwd.
Een veilige plek om te ademen
In hun nieuwe onderkomen hebben Emine en haar kinderen eindelijk rust en veiligheid gevonden. Emine slaapt in de woonkamer, zodat haar kinderen de slaapkamer kunnen gebruiken. Ze doen hun huiswerk aan tafel, in een omgeving die hen structuur én geborgenheid biedt.
“We voelen ons hier echt thuis,” zegt Emine . De kinderen lachen weer, en ook de familieband tussen de drie vrouwen – Emine, haar moeder en haar tante – is zichtbaar sterk. Ondanks alle tegenslagen, heerst er warmte en vrolijkheid in de shelter. Na het interview wordt er zelfs even gedanst met de tolk.
Dankzij de steun van Caritas heeft dit gezin weer een plek waar het veilig is – en waar ze, ondanks alles, weer durven te lachen.








