Extra schooldagen brachten Rony’s leerplezier terug
Rony, een jonge leerling uit Libanon, had het moeilijk om terug te keren naar school na de maanden van gewapend conflict in zijn land. Eenmaal terug op school kon Rony zijn draai niet vinden. Extra schooldagen van Plan International brachten verandering.
Na maanden niet naar school te zijn geweest, kampte Rony met concentratieproblemen en vond hij het moeilijk om contact te maken met zijn leeftijdsgenoten. Hij was rusteloos en makkelijk afgeleid. “Ook voelde ik me vaak alleen in de klas,” zegt hij.
Daarnaast ontbrak het zijn school aan de meest basale benodigdheden, zoals verwarming, internet en studieboeken. “Ik vond het moeilijk om naar school te gaan,” zegt Rony. “Het lukte me niet goed om me te concentreren of te praten over wat ik voel.”

Achterstanden wegwerken
Plan International zorgt ervoor dat Libanese kinderen terugkeren naar school, hun onderwijsachterstanden inhalen en hun zelfvertrouwen terugvinden. Ook herstelt de organisatie scholen door verwarming aan te leggen en de benodigde studiematerialen te leveren. Hulpverleners werken aan het veiligheidsgevoel op school en organiseren sessies om stress bij kinderen weg te nemen.
Voor Rony kwam de echte verandering met de lancering van de ‘Extra Schooldag’. Via dit initiatief kreeg hij bijles en psychosociale zorg van Plan International. Hierdoor herwon Rony stapsgewijs zijn zelfvertrouwen en leerplezier. “Toen de extra schooldag begon en de leraren met me gingen zitten en me hielpen, voelde ik dat er eindelijk iemand naar me luisterde. Ik begon me beter te voelen, en beetje bij beetje begon ik weer van school te genieten. Ik heb zelfs een studiemaatje gevonden.” aldus Rony.

Inspiratie
In de maanden die volgden, transformeerde Rony van een teruggetrokken jongen naar een actieve en gemotiveerde leerling. Hij maakte zijn huiswerk weer, nam deel aan klasdiscussies en toonde enthousiasme voor schoolactiviteiten. Ook zijn leraar merkte een duidelijke verandering: “Hij is nu een zelfverzekerde, betrokken leerling die positief bijdraagt aan de klas. Zijn groei is inspirerend.”








